KOM. The Bauble Hall
KOM. The Bauble Hall
KOM. The Bauble Hall
KOM. The Bauble Hall
KOM. The Bauble Hall
KOM. The Bauble Hall
KOM. The Bauble Hall
KOM. The Bauble Hall
KOM. The Bauble Hall

KOM to Kreatywny Ośrodek Multifunkcyjny,  zlokalizowany w Miliczu, w budynku gdzie do 2008 roku mieściła się fabryka bombek. Specyfikę miejsca tworzy klimat surowych, postindustrialnych hal fabrycznych, wybudowanych w latach trzydziestych, które zostały zaadoptowane na atrakcyjną przestrzeń multifunkcyjną. Kompleks dedykowany jest zarówno  zorganizowanym grupom dzieci i młodzieży, indywidualnym klientom,  jak i klientom biznesowych . Tworzą go pomieszczenia, zapewniające różnego rodzaju aktywności i atrakcje – kawiarnia z przestrzenią przeznaczoną dla dzieci, pracownie warsztatowe sala konferencyjna oraz biuro Fundacji KOM. Głównymi punktami, podkreślającymi  indywidualny charakter miejsca i lokalnych wartości, jest Komnata Bombki, Czarna Sala wielofunkcyjna i Galeria Druha Bolka – lokalnego bohatera.

Galeria Druha Bolka przedstawia historię honorowego obywatela Milicza – Bolesława Zajiczka (1930-2011). Był on zapalonym sportowcem, harcerzem i społecznikiem. Sala jest symbolem dokonań tego wspaniałego człowieka, który mimo przeciwności losu objechał świat na rowerze.

W Komnacie Bombki wyeksponowana została unikalna kolekcja 6400 modeli ozdób choinkowych, które były  produkowane
i ręcznie zdobione w budynku mieszczącym obecnie KOM. Dawniej bombki z Milicza były znane i rozpoznawane na całym świecie, teraz zostały wyeksponowane w specjalnie do tego celu zaprojektowanych ekspozytorach.

2kul TEAM zaprojektował również aktualną formę budynku wraz z elewacjami i otoczeniem oraz stworzył identyfikację wizualną dla budynku i idei KOM.

www.kom.edu.pl

KOM. The Bauble Hall

  • Categories →
  • Design
  • Exhibition Design
 
Back to top